Остеоартроз

Остеоартроз - гетерогенна група захворювань суглобів різної етіології, але з подібними біологічними, морфологічними та клінічними ознаками і результатом, що приводить до повної втрати хряща й ушкодження субхондральной кістки, синовіальної оболонки, внутрішньосуглобових зв'язок, суглобової капсули та періартікулярно м'язів.

Усе різноманіття патології суглобів може бути зведене до двох форм:

Артрити - інфекції, аутоімунні процеси, випадання мікрокристалів солей в синовіальної рідини.
Артрози - дегенеративні дистрофічні ураження.

Остеоартроз - актуальність проблеми:

  • 80% серед всієї ревматичної патології.
  • Вражає порядку 15 - 30% популяції старше 45 років.
  • Найчастіше - остеоартрозу колінного суглоба (60%) і остеоартрозу кульшового суглоба (40%).

В лікуванні остеоартроза Crespine gel ® допомагає уникнути хірургічного втручання і тривалого прийому лікарських препаратів.

  • Лікарі встановили, що у пацієнтів, які страждають на остеоартроз, склад синовіальної рідини обіднюється. Це відкриття призвело до розробки абсолютно нового підходу до лікування остеоартрозу - методу, який не вимагає хірургічного втручання. Цей метод полягає у поповненні в'язкості і пружності внутрісоставной рідини.
  • Заповнення в'язкості призводить до відновлення змащувальних та амортизаційних властивостей синовіальної рідини. Це певною мірою допомагає повернутися до того життя, яку Ви пам'ятаєте - активної і вільною від болю.
  • Як це працює? Ідея проста: важливим компонентом, що входять до складу синовіальної рідини, є гіалуронова кислота (ГК). Для заповнення в'язкості, ГК ін'еціруется в колінний чи кульшовий суглоб, в результаті збагачення гіалуроновою кислотою відновлюються колишні властивості синовіальної рідини.І в Американському, і в Європейському посібниках для лікування остеоартрозу рекомендований метод заповнення в'язкості шляхом введення гіалуронової кислоти.

Хрящової покрив грає в суглобі роль своєрідного амортизатора і прокладки, знижує силу тертя між зчленовуються кістками і забезпечує їх високу рухливість. У здоровому суглобі хрящ абсолютно гладкий. В суглобі, ураженому остеоартроз, хрящ піддається поступового руйнування. Його поверхня стає шорсткою, нерівною, місцями хрящової покрив стрірается аж до кістки. Пошкодження хряща в результаті остеоартрозу викликає ряд симптомів, серед яких головними є:

  • біль в суглобі при рухах
  • обмеження рухів (скутість) в суглобів

Остеоартроз - хронічне захворювання. На щастя, у більшості пацієнтів симптоми наростають повільно і операція потрібно рідко. Проте в деяких ситуаціях остеоартроз все ж таки може швидко прогресувати, що вимагає проведення тривалих курсів медикаментозного лікування, а іноді - і операції (частіше за все, ендопротезування ураженого остеоартроз суглоба).

Існують дві основні форми остеоартрозу:

  • остеоартроз дрібних суглобів (уражуються суглоби кистей, променезап'ясткових суглобів). Це найбільш легка форма остеоартрозу. Пацієнти можуть спостерігатися біль у суглобах пальців, поява поруч із ними твердих "горбків", набряклість пальців, погіршення їх рухливості.
  • остеоартроз великих суглобів (частіше за все, уражаються тазостегновий і колінний суглоби). Ця форма остеоартрозу, як правило, протікає більш важко. Пацієнти часто відчувають сильні болі в уражених суглобах, з'являється кульгавість. Рухливість у хворому суглобі погіршується або взагалі зникає. При відсутності лікування хворі цією формою остеоартрозу швидко втрачають працездатність і стають інвалідами. На пізніх стадіях такої форми остеоартрозу показано оперативне лікування - ендопротезування суглоба.
Vivamedika "Mobilis in mobile" © 2012